Srdcová Čakra Zeme v pohorí Piliš? Nie!

16.01.2014 - posledná úprava článku.

Obrázok používateľa Willant
Podľa dávnej tradície starých mudrcov v našej zemi prúdi nespočetne veľa takzvaných dračích žíl, sú to akoby energetické cievy zeme. Tam, kde sa tieto stretávajú, alebo križujú sa vyžarovanie znásobuje... Takto píšu podaktoré ezoterické blogy...
 

Dávny svätý muži - zakladatelia prvotných ľudských sídiel ako je napríklad Stonehenge, Delphoi alebo Machu - Pichu registrovali tieto miesta a tu založili sakrálne centrá sveta...

Pred niekoľkými rokmi navštívil Dalajláma Maďarsko, jeho prvá cesta viedla sem do pohoria Pilišu k vrchu Dobogókő, čo v preklade znamená tlčúci kameň. Tu pokľakol a pobozkal zem, k tejto udalosti povedal:

"Tibetský svetonázor chápe svet podobne ako aj ostatné náboženstvá ako celok, a živý organizmus, energetické centrá vidí nielen v ľudskom tele, ale aj na našej planéte zem. Podľa tradície srdcová čakra zeme je práve tu v pohorí Piliš."

Attila, kráľ Hunov, si nie náhodou vybral toto pohorie ako "centrum svojej ríše". Prvotné sídlo kráľa Istvána bolo tiež tu, 16 kilometrov od vrchu Dobogókő. Do dnešných čias priťahuje toto miesto ľudí z celého sveta, len pár najvýznamnejších návštevníkov... Lámovia z Laosu a Kambodže, budhistický mnísi, manželka indického veľvyslanca, Dalailáma, Shide Yang - Shaolinský vrchný opát a ešte mnoho ďalších. (Preklad maď zdroje)

Aká je ale pravda? Odpoveď samotného Dalajlámu si pozrite sami. Odpoveď je NIE! Žiadna čakra tam nie je!

Kategórie článkov: 

Komentáre

Obrázok používateľa  Wulltalles Gormas

Oszentsege uzenete egyszeru: Mindent a tudat hoz letre. Ha a tudatod haboritatlan, egyutterzo, eroteljes es oromteli, nem kell a pilissel takarozni, mindenhol szent hely keletkezik ahol csak megfordulsz :)

Rátaláltam a rinpoche nevére, aki elterjesztette a szívcsakra dolgot, és az idézett szövegre is. Tanpai rinpoche, a nepáli Fehér Király kolostorvezető lámája mondta: "Önök, magyarok elképzelni sem tudják, milyen büszkék lehetnek nemzetükre, magyarságukra. Mi biztosan tudjuk, hogy a világ szellemi, lelki és spirituális megújhodása az Önök országából fog elindulni. A világ szívcsakrája az Önök országában, a Pilisben található. Ez a spirituális megújulás már megindult Önöknél!"

By Wulltalles Gormas (bez overenia)