Dôležité telefónne čísla v Maďarsku

14.02.2009 - posledná úprava článku.

Obrázok používateľa Willant

V prípade núdze volajte číslo 112 kdekoľvek v Európe
Každým rokom narastá počet ľudí, ktorí cestujú po Európe, je preto určite dobré vedieť, že v každej krajine je číslo núdzového volania rovnaké. V krízových situáciách zaváži každá sekunda, či už ide o mozgovú príhodu, dopravnú nehodu alebo ozbrojený útok. Čím skôr dorazí pomoc, tým lepšie...

Vytočením čísla 112 na telefóne s pevným alebo mobilným pripojením, kdekoľvek v Európe sa spojíte s operátorom, ktorý bude riešiť váš problém priamo alebo vás prepojí na príslušnú službu rýchlej pomoci. V oboch prípadoch by mala byť reakcia rovnaká, ako pri volaní núdzovej linky danej krajiny.

Každoročne je v Európe zaznamenaných 100 miliónov volaní rýchlej pohotovostnej služby, a preto sa pracuje na tom, aby boli všetky call centrá plne vybavené na riešenie tohto enormného počtu prípadov. Pohotovostné služby (rýchla zdravotná pomoc, požiarnici, polícia) v každej krajine musia byť prepojené s call centrami. Keďže najdôležitejším pre rýchlu reakciu je presná lokalizácia telefonujúceho, je potrebná investícia do technológie, ktorá zabezpečí takúto funkciu.

Ďalšou výzvou je zabezpečiť, aby ľudia toto číslo poznali a správne ho používali. V súčasnosti predstavuje 60 % zo všetkých telefonátov falošné poplachy, čo výrazne znižuje čas reakcie na situáciu.

Komárom-Esztergom megye - Medzinárodný Červený Kríž

Posta út 5.
Tatabánya

Telefón: +36(34)/310-318
Fax: +36(34)/331-218
http://www.voroskereszt.hu