Ako sa dostanem do Skanzenu v Szentendre

05.08.2011 - posledná úprava článku.

Obrázok používateľa Willant

Asi tri kilometre od centra mesta sa nachádza najväčší skanzen v Maďarsku. Skanzen v Szentendre je najväčším maďarským kultúrnym parkom. Môžete sa tu oboznámiť s životom ľudí z jednotlivých oblastí panónskej nížiny, ako žili, bývali, ako sa obliekali a ako pracovali v minulom storočí. Má rozlohu viac ako 60 hektárov a zároveň približuje aj tradíciu štyroch maďarských oblastí, život, kultúru bývania a ľudovú architektúru. V skanzene sa každoročne usporadúva nespočetné množstvo kultúrnych programov.

• dni ľanu a konope
• tradičná Veľká Noc
• deň tvorivých detí,
• Turíce
• dni vína
• deň papriky
• liečivá sila prírody...a ešte veľa iných.
• presné informácie najdete na : www.skanzen.hu

Skanzen je umiestnený medzi malebnými kopcami Pilišského pohoria. Do Szentendre sa dostanete autobusom z ostrihomskej hlavnej stanice, ktorá je na konci ulice, kde sa každú stredu a piatok koná trh.

Je to zastávka číslo 3 a autobus ide každú hodinu. Cesta sa kľukatí popri Dunaji s krásnou panorámou na okolité kopce a trvá asi 1:20.

V meste Szentendre treba vystupovať tam, kde budete vidieť vlaky a koľajnice, nedá sa to prehliadnuť. Stačí nájsť podchod, v celom meste je len jeden :-)) za podchodom stále
rovno je cesta do historického centra. Ak si chcete začať prehliadku okolia skanzenom stačí sa presunúť na zastávku č 7 a počkať chvíľu. Autobus ide asi každých 40 minút. Cena lístka je 400 Ft (2011) Cesta ide značnou okľukou. Pozrite si mapu, je tam zakreslená zelená čiara.

Šoféri na tejto trase majú rýchlokurz konverzácie rukami a nohami :-) sú zvyknutí na zahraničných turistov, preto sa kľudne opýtajte. Peši je to asi 4 km z centra mesta, ale neodporúčam toto šetrné riešenie, lebo areál skanzenu je značne rozľahlý a tam sa nachodíte akurát dosť.

Všetky kultúrne akcie a programy v okolí mesta Szentendre nájdete po nemecky a anglicky na tejto adrese : http://www.skanzen.hu/
Ešte odkaz na intreraktívnu mapu wikimapia.org

PrílohaVeľkosť
Image icon Mapa mesta a skanzenu111.24 KB